Гастроентерологія (Helicobacrer P.)

Гастроентерологія (Helicobacrer P.)

Хелікобактер- Helicobacter Pylorі є основною причиною більшості випадків виразки шлунка, гастриту та інших шлункових захворювань. Згідно з дослідженнями та оцінками, приблизно дві третини усього населення світу заражені бактерією хелікобактер пілорі. Причина в тому, що вона дуже легко передається, хоча іноді і не спричиняє жодних симптомів або проблем. Відповідно й виникає питання необхідності і обов'язковості проведення протихелікобактерної терапії. Доведено, що не всі штами бактерії Helicobacter Pylori є агресивними і підлягають обов'язковій ерадикації. Є дві групи штамів, одна з яких пов'язана з експресією білків сagA та VacA, і вважається надзвичайно патогенною, і друга група, куди віднесли інші типи. Так от, імуноферментний аналіз дозволяє виявити саме ці агресивні штами. Для цього можна зробити аналіз на антитіла IgG Helicobacter p.( Cag A).

Інформація для пацієнтів

  • Воду зранку пити можна
  • За три дні до здачі аналізу обмежується жирна, гостра, смажена їжа, алкоголь, фізичні навантаження
  • проконсультуйтесь з лікарем щодо відмови від прийому певних груп препаратів
  • Результат не є діагнозом і потребує обов’язково лікарської консультації
Код аналізуНазва аналізуЦіна
Гастроентерологія (Helicobacrer P.)
180Антитіла IgG+А+М до Helicobacter p.140.00

Діагностика Helicobacrer P.

Уреазний дихальний тест
Уреазний дихальний тест є малоспецифічним дослідженням. Хибнонегативні результати часто спостерігаються при невеликому ступені обсіювання HP (малій активності бактерій), при прийомі антибіотиків, антацидів, ІПП (інгібіторів протонної помпи), анальгетиків. Окрім цього, на результат впливає прийом алкоголя, раціон, деякі захворювання ротової порожнини, легень, дисбактеріоз та ін., що приводить до хибнопозитивних висновків тесту.
Аналіз на антитіла
Аналіз на антитіла є доволі специфічним і достовірним в 85- 90 % випадках. По аналізу можна оцінити реакцію організму і т. зв. напруженість імунітету (і відповідно - активність хелікобактерій). Проблемою є , хіба що, проведення контрольних аналізів після лікування - антитіла будуть зберігатися ще 6-8 місяців.