Новий аналіз в ДНК-ЛабораторіїАналіз на ГОМОЦИСТЕЇН – визначення ризику розвитку серцево-судинних захворювань! Не зволікай! Попередити хворобу легше, ніж лікувати!Дізнайтеся докладніше!
Аналіз на лактазну недостатність - ДНК-Лабораторія
Аналіз на лактазну недостатність. Що потрібно знати про це дослідження. Кому призначається аналіз? Як розшифровується результат?Дізнайтеся докладніше!
16.12.2019
Поздоровлення з 8 березня - ДНК-Лабораторія
ДНК-Лабораторія вітає всіх жінок з 8 березня та бажає любові, затишку і невичерпного жіночого щастя! Ознайомтесь з графіком роботи на свято: 07.03.20 (Сб) – робочий день; 08.03.19 (Нд) – вихідний день; 09.03.19 (Пн) – вихідний день.
04.03.2020

Новий аналіз в ДНК-ЛабораторіїАналіз на ГОМОЦИСТЕЇН – визначення ризику розвитку серцево-судинних захворювань! Не зволікай! Попередити хворобу легше, ніж лікувати!Дізнайтеся докладніше!

Анализ на гомоцистеин - Киев - ДНК-Лаборатория

Аналіз крові на ГОМОЦИСТЕЇН

Аналізи крові в Києві - ДНК-Лабораторія

Код аналізуНазва аналізуЦіна
Біохімічні дослідження
242ГОМОЦИСТЕЇН

Визначення ризику серцево-судинних захворювань (діагностика атеросклерозу)

300.00
444D-ДИМЕР

Маркер гіперкоагуляції та тромбоутворення

120.00
426Коагулограма (комплекс)200.00
434Креатинкіназа (СК)

Діагностика інфаркту міокарда

50.00
436µАльбумін/креатинін (сеча)

Маркер хронічних хвороб нирок та порушення метаболізму

160.00

Інформація про обстеження

Метод

імунофлюоресцентний метод

Результат

  • НОРМА: 5,0-15,0 мкмоль/л
  • Гомоцистеїн - це незамінна амінокислота, яка не міститься в їжі та синтезується лише в організмі. Синтезується з метіоніну, який знаходиться у великій кількості в продуктах тваринного походження. Це перш за все м'ясо, молочні продукти (особливо сир), яйця. Гомоцистеїн, як амінокислота, необхідний організму, проте в невеликій кількості. В метаболізмі та утилізації надлишкового гомоцистеїну задіяні особливі механізми, особлива роль яких відводиться вітамінам групи В і фолієвій кислоті.

    Порушення метаболізму, як наслідок генетичних або функціональних дефектів ферментної системи, дефіцит необхідних вітамінів, а також вік і стать призводять до накопичення гомоцистеїну всередині клітин. З клітин амінокислота надходить в позаклітинний простір, а потім - в плазму.

    Доведено численними дослідженнями, що підвищені концентрації гомоцистеїну є цитотоксичними. Гомоцистеїн починає пошкоджувати стінки судин, роблячи їх поверхню рихлою. Згодом пошкоджена поверхня судини накопичує холестерин і кальцій - так утворюється атеросклеротична бляшка. Підвищений рівень гомоцистеїну підсилює тромбоутворення та стрімко збільшує ризик атеросклеротичного ураження.

    У людей з підвищеним рівнем гомоцистеїну підвищується ризик виникнення хвороби Альцгеймера і старечої деменції. При поєднанні збільшеного гомоцитеїну та цукрового діабету частіше виникають судинні ускладнення: захворювання периферичних судин, нефропатія, ретинопатія та ін.

    Дослідження крові на гомоцистеїн займає особливе місце в акушерстві. Є відомості, що під час вагітності підвищені рівні гомоцистеїну можуть бути причиною таких ускладнень, як спонтанні аборти, прееклампсія та еклампсія, венозна тромбоемболія.

    Від чого залежить рівень гомоцистеїну

    Рівень гомоцистеїну в крові також залежить від зовнішніх факторів:

  • Дефект ферментів, відповідальних за метаболізм і утилізацію гомоцистеїну внаслідок генетичних порушень
  • Недостатнє надходження вітамінів В6, В12 і фолієвої кислоти з їжею або в результаті порушення їх всмоктування в кишечнику
  • Нераціональне надходження метіоніну з їжею або в таблетках, підвищене споживання кави
  • Ряд захворювань і використання деяких лікарських препаратів (наприклад, пеніциламін, циклоспорин, метотрексат, карбамазепін, закис азоту), а також куріння, алкоголізм і гіподинамія
  • Демографічні фактори: вік, стать.
  • Слід зазначити, що дефіцит як фолієвої кислоти, так і вітаміну B12 може і незалежно від гомоцистеїну збільшувати ризик серцево-судинних захворювань.

    Визначення рівня гомоцистеїну показано при таких захворюваннях і патологічних станах:

  • 1. КАРДІОЛОГІЯ - ІХС - як обов'язкове дослідження в комплексі з іншими факторами ризику серцево-судинних захворювань, особливо якщо вже є порушення і гіперліпідемія (підвищення ліпідів, холестерину) будь-якої етіології, неблагополучний сімейний анамнез щодо серцевих захворювань (інфаркти, інсульти та т. п.)
  • 2. АНГІОХІРУРГІЯ- при появі артеріальних і венозних тромбозів (варикозна хвороба) будь-якої локалізації
  • 3. ЕНДОКРИНОЛОГІЯ - цукровий діабет - метаболічний синдром - захворювання щитовидної залози, що супроводжуються гіпотиреозом
  • 4. ОНКОЛОГІЯ - наявність курсів хіміотерапії в анамнезі
  • 5. ГАСТРОЕНТЕРОЛОГІЯ - будь-які хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту з синдромом порушення усмоктування, а також операції на шлунку в анамнезі
  • 6. АКУШЕРСТВО-ГІНЕКОЛОГІЯ - невиношування вагітності - народження дітей з ВВР - безпліддя - патологія пізніх термінів вагітності (хронічна фетоплацентарна недостатність, хронічна гіпоксія плода)
  • 7. ДЕРМАТОЛОГІЯ - псоріаз
  • 8. НЕФРОЛОГІЯ - ниркова недостатність будь-якої етіології
  • 9. ТРАНСПЛАНТОЛОГІЯ - трансплантація серця, нирок.
  • 10. НЕВРОЛОГІЯ - рання діагностика і профілактика хвороби Альцгеймера.
  • Доведено, що ЗНИЖЕННЯ підвищеного рівня гомоцистеїну в плазмі може запобігати виникненню серцево-судинних ускладнень!

    При виявленні підвищеного вмісту гомоцистеїну рекомендується досліджувати паралельно концентрацію креатиніну, ТТГ, фолієвої кислоти, вітаміну В12 для встановлення можливої причини ГГц і проведення адекватного лікування.

    Інтерпретація результатів проводиться виключно лікарем, адже сам по собі результат не є діагнозом і потребує професійної консультації.

    Приєднуйся до ДНК-Лабораторії в Facebook

    СЛІДКУЙ ЗА АКЦІЯМИ, НОВИНАМИ, ОГОЛОШЕНЯМИ ТА КОРИСНИМИ ПУБЛІКАЦІЯМИ НА СТОРІНЦІ ДНК-ЛАБОРАТОРІЇ

    Comments are closed.