Правила підготовки до гормонального дослідження

Розраховуючи перш за все на результат, пацієнт при виборі місця обстеження та об’єму досліджень керується певними критеріями, власними та зазвичай порадами лікаря. Проте переважна більшість пацієнтів не бере до уваги, що на результат впливає не лише якість обладнання лабораторії, реактиви та кваліфікація спеціалістів, а значною мірою передумови та виконання чітких недвозначних правил здачі аналізів як загалом, так і окремо по різних нозоологіях. В випадку недотримання цих доволі простих правил та норм результат може бути спотворений до такої міри, що навіть лікар “візьметься за голову” і не порадить нічого кращого, як повторити анілізи знов. Тому ми пропонуємо ознайомитись з викладеною нижче інформацією і належною мірою прийняти до уваги перераховані правила здачі аналізів.
1

Відмова від їжі

Підготовка до гормонального дослідження категорично не допускає прийому їжі і навіть чаю. Просту негазовану воду звичайно пити можна і ввечері і вночі, проте зранку допускається лише мінімальна кількість для втамування спраги (пара ковтків).
2

Дієта №5

Для підготовки до здачі аналізу на гормони необхідно заздалегідь переглянути раціон і на кілька днів різко обмежити, а краще повністю відмовитись від жирної, гострої, копченої та солодкої їжі, чаю і кави. Це позитивно вплине на точність вимірювання.
3

Медикаменти

Цілком зрозуміло, що прийом гормональніх препаратів (особливо при захворюваннях щитоподібної залози) спотворює результат і призводить до незрозумілих та неочікуваних висновків. Проте не завжди це можливо, і треба обов’язково проконсультуватись з лікарем щодо наслідків різкої відміни прийому ліків.
4

Физичне навантаження і стрес

За 1-2 дні до обстеження бажано зменшити фізичні навантаження. Треба звернути на емоційне напруження, стреси, стомлюваность, оскільки вони прямо чи опосередково спричиняють зміну гормонального фону організму.