ДНК-Лабораторія приймає кліщів на аналізи! Дослідження самого кліща – можливість швидко пройти екстеренну профілактику борреліозу!ДОКЛАДНІШЕ
Prevical-DNK-Laboratory
Вітаємо! Лабораторія черговий раз отримала міжнародне визнання! Якість результатів “ДНК-Лабораторії” за підсумками незалежних перевірок за 2017 рік підтверджено міжнародним сертифікатом якості PREVECAL!ДОКЛАДНІШЕ
05.06.2018
диагностика гепатитов - ДНК-Лаборатория
28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом – пройди комплексне обстеження на гепатити В і С всьго за 460 і 260 грн!ДОКЛАДНІШЕ
09.07.2018

ДНК-Лабораторія приймає кліщів на аналізи! Дослідження самого кліща – можливість швидко пройти екстеренну профілактику борреліозу!ДОКЛАДНІШЕ

Обстеження кліща на борреліоз - це можливість швидко дізнатись про захворювання і екстренно розпочати лікування

Проблема Лайм-борреліозу в Україні надзвичайно актуальна. Починаючи з перших теплих весняних днів і по глибоку осінь кліщі постійно кусають людей, і в сільській місцевості, і, особливо, в міських зонах відпочинку. На превеликий жаль, число заражених кліщів зростає, і реєструється дуже велика кількість звернень в лікарні і амбулаторії. Особливості перебігу і наслідки хвороби Лайма потребують уваги і настороги, про що вже неодноразово наголошували, як в офіційних спеціалізованих виданнях, так і в засобах масової інформації.

Лікування борреліозу розроблене і визначене медичною світовою спільнотою, воно нескладне і достатньо ефективне, але досить тривале і дороге. Лікування розпочинається приблизно через 20 днів після лабораторного підтвердження (антитіла на борреліоз - раніше робити аналізи на хворобу Лайма недоцільно, бо в крові постраждалого ще немає специфічних антитіл). Пацієнт має приймати антибактеріальні засоби від 14 до 28 діб, в залежності від стадії хвороби. Іншого лікування наразі немає. Тобто людина в середньому має приймати антибіотики три тижні! Перспектива невтішна.

Є лише одна альтернатива – екстрена профілактика. Лікарі застосовують сильнодіючі антибіотики коротким курсом (3-5 діб) одразу після укусу кліща, бо після 72 годин цей метод вже не є ефективним. Це, з одного боку, зручно і набагато легше, ніж потім лікуватись три тижні, але якщо людину за весняно-літній період кліщі покусали декілька раз… Чи доцільно в цьому разі кожного епізоду знов і знов приймати ліки? На це питання кожен відповідає собі сам, але є ще один вихід.

Можна дослідити на аналіз не людину, а кліща. Що це дає? Якщо кліщ не заражений боррелією, можна нічого не робити, рекомендується лише через 1-3 місяці здати вкушеному аналізи крові та перевірити антитіла в динаміці, щоб упевнитись про видужання. В іншому випадку, коли аналіз кліща позитивний на борреліоз, одразу розпочинається екстрене лікування і пацієнт приймає ліки лише 5 діб, а не 21. Лише контрольне обстеження через декілька місяців. Погодьтесь, це не мало.

Як правильно здати кліща на аналіз в ДНК-Лабораторію

Що потрібно знати:

 • Неважливо, живий кліщ чи ні - аналіз робиться методом ПЛР - для цього кліща подрібнють і зміщують з розчином для аналізу.
 • Бажано, щоб кліщ був цілий - це збільшує кількість досліджуваного матеріалу (ендолімфа кліща) і допомагає тест-системам знайти збудник борреліозу.
 • Здати кліща необхідно в перші 3 доби від моменту укусу - в противному випадку аналіз вже не має такої інформативної цінності, бо екстрене лікування вже не призначать.
 • Дізнайтеся більше про хворобу Лайма

  Корисна інформація про хворобу Лайма, алгоритм дії після укуса кліща, ситуацію в Україні та багато іншого

  Дослідження на Лайм-борреліоз

  СВОЄЧАСНА ДІАГНОСТИКА - ЗАПОРУКА ЕФЕКТИВНОГО ЛІКУВАННЯ

  Залишити відповідь