ДНК-Лабораторія успішно пройшла контроль якості ВОЗ на перевірку якості та чутливості визначення COVID-19. Ознайомитись детальніше.
В Лабораторії доступний новий аналіз – СКРИНІНГ-ТЕСТ на 6 збудників ГРВІ. Дізнайтесь докладніше:
30.04.2021
Вітаємо із Святом Святої Трійці! Ознайомтесь з графіком роботи пунктів на вихідні та святкові дні.
19.06.2021

ДНК-Лабораторія успішно пройшла контроль якості ВОЗ на перевірку якості та чутливості визначення COVID-19. Ознайомитись детальніше.

WHO

Від всесвітньої організації охорони здоров’я були передані зразки проб на коронавірус SARS - COV-2 для встановлення достовірності та якості тестів на коронавірус методом ПЛР-аналізу. Зразки були зашифровані і після отримання результатів ВООЗ повідомила що, ДНК-Лабораторія з успіхом визначила позитивні проби на коронавірус.

В оригінальній табличці взятої з надісланої нам звіту у 2 колонці результати ДНК-Лабораторії, у 3 колонці зміст проб на інші типи коронавірусів, близькі до SARS-COV-2, у 4 колонці зміст проб, які нам були невідомі. У першій, другій та п’ятої проби була присутня РНК коронавірусу SARS-COV-2 у концентраціях 10 тисяч, 1 млн, та тисяча геном-еквівалентів на мл зразка відповідно. Тобто лабораторія може визначити наявність вірусу менш ніж 1000 геном-еквівалентів на 1 мл зразка, що дуже непогано. У реальному житті ми визначали навіть менше 100 геном-еквівалентів на мл, що притаманно носіям коронавірусної інфекції з відсутністю ознак протікання хвороби. У 3-й пробі була РНК іншого типу коронавірусу та ДНК-лабораторія отримала на цю пробу негативний результат. Тобто специфічність визначення досить висока.

Взагалі коронавірусів досить багато, тому треба бути особливо уважними та не помилитись, щоб не сплутати SARS-COV-2 з іншими типами вірусів. Не дуже багато українських лабораторій прийняло участь у цих змаганнях і ми пишаємось, що виглядаємо досить непогано на всесвітньому рівні.

Comments are closed.