ДНК-Лабораторія вводить нові акційні пакети зі знижкою 10% для контроля загального стану здоров’я – CHECK-UP. Що таке СКРИНІНГ-обстеження організму, кому та коли його призначають? Що входить в ці пакети? Дізнайтеся докладніше!
Нагорода - ДНК-Лабораторія
Колектив ДНК-Лабораторії святкує отримання престижної нагороди! Дякуємо за визнання! Ми працюємо з натхненням і вдосконалюємося саме для Вас!
14.03.2019
Про кліщовий бореліоз в Україні
Сезон кліщових бореліозів, нажаль, розпочато. Що ми повинні знати про хворобу Лайма? Яка ситуація в Україні? Правильна послідовна діагностика та дії після укусу кліща? Як уникнути укусів надалі? Реальні факти проти поширених міфів
22.05.2019

ДНК-Лабораторія вводить нові акційні пакети зі знижкою 10% для контроля загального стану здоров’я – CHECK-UP. Що таке СКРИНІНГ-обстеження організму, кому та коли його призначають? Що входить в ці пакети? Дізнайтеся докладніше!

аналізи для оцінки загального стану організму - ДНК-Лабораторія

Річний контроль загального стану здоров’я - CHECK-UP

Це питання не нове. Але треба говорити знову і знову. Для нас це незвично, і не вважається за щось важливе. Проте дарма. Ідея обстеження зовні здорової людини для попередження хвороби на ранніх стадіях – вже давно панує закордоном. Доказом ефективності такого підходу є, в порівнянні з нами, достатньо довга тривалість життя в цивілізованих країнах. Ніхто не буде сперечатись, що попередити хворобу або розпочати лікування вчасно набагато легше, дешевше і ефективніше, ніж на пізніх стадіях. Але мало хто приділяє своєму здоров’ю достатньо уваги.

Якщо говорити конкретно, що робити? На що обстежуватись? Не всі ж аналізи робити підряд?

Звичайно, все підряд робити не потрібно. Турбуючись про своє здоров’я варто не переступати межу та не стати пароноїком. Нав’язливі фобії та пошуки неіснуючої хвороби не додадуть позитивних емоцій, а лише призведуть до хронічного стресу. Отже, спробуємо трохи розібратись.

Всіх людей, за станом здоров’я, умовно можна розділити на певні групи.

 • Перша – це так звані здорові люди. Вони рідко хворіють, не мають особливих скарг на здоров’я та ведуть нормальний здоровий образ життя.
 • Друга – люди, які підпадають під певні групи ризику: за родом діяльності, образом життя, шкідливості праці, генетичною схильністю до певних хвороб тощо.
 • Третя – пацієнти з хронічними захворюваннями, які стоять на обліку, лікуються та обстежуються у спеціалістів, приймають періодично чи постійно ліки.
 • Скринінг-обстеження, або перевірка загального стану організму (на англ. Check Up) – набір певних діагностичних процедур для виявлення хвороби на ранній стадії. Оскільки будь-яке серйозне захворювання впливає на весь організм в цілому, завдяки доволі простим лабораторно-інструментальним методам можна помітити цей вплив досить рано. Для цього використовують стандартні лабораторні дослідження крові, печінки, нирок, а також такі інструментальні методи, як УЗД, рентгенографія та КТ. Запальний, злоякісний чи прогресуючий процес помітно “через мікроскоп” набагато раніше до появи симптомів захворювання. Програма Check-Up використовується саме для первинної діагностики.

  Кому і коли потрібно проходити скринінг-обстеження організму?

  Загальне обстеження кожен призначає собі сам. Лікар необхідний після отримання незрозумілих чи тривожних результатів. Тоді призначається додаткове специфічне обстеження і планується подальша тактика нагляду чи вже лікування.

  Для першої групи людей, які вважають себе здоровими і не мають скарг та проблем зі своїм здоров'ям, рекомендовано проходити обстеження десь після 40 років, раз на 2-3 роки. Проте, умови праці, життя та побуту, характер діяльності, розваг, хоббі тощо вносять серйозні корективи. Наприклад, професійні та напівпрофесійні спортсмени, які витримують серйозні навантаження, приймають спортивне харчування, специфічні стимулюючі медикаменти та добавки підлягають дуже ретельному та регулярному огляду. Широко відомі в ЗМІ сумні історії про аматорів-спортсменів, які зловживали спортивним харчуванням та медикаментами. Наслідки жахливі – токсичні гепатити, цироз печінки, порушення роботи нирок, пригнічення імунного захисту і т.п. Регулярний лабораторний моніторинг та цінні поради здатні попередити катастрофу. Також слід зауважити про тривожні повідомлення про деякі медичні препарати, що почали широко використовуватись в гінекології (антиандрогенні засоби). Наразі вже відомо про декілька жахливих випадків саме в Києві блискучеподібного розвитку цирозу печінки на фоні прийому таких препаратів (від півроку до року-півтора). Не кажучи про сумнівність вживання таких препаратів взагалі, в таких випадках повинен призначається суворий лабораторний контроль за показниками роботи нирок і печінки кожен місяць.

  Для людей, які потрапляють умовно в другу групу – група ризику появи захворювань – обстеження загального стану організму проводиться не рідше 1 разу на рік. Це, по-перше, стосується категорії людей, які зловживають шкідливою їжею, алкоголем, палять, мають надмірну вагу та ведуть малорухомий спосіб життя. Але особлива увага надається працівникам з шкідливими або незадовільними умовами праці та особам, які мають генетичну схильність до хвороб.

  Онкопрофілактика

  Особливе місце в скринінг обстеженні займає онкопрофілактика. Нажаль, злоякісні хвороби вражають населення в будь-якому віці, тому настороженість та раннє виявлення – це не просто ефективне лікування, це ключ до довголіття. Американські та європейські колеги радять проводити скринінгові обстеження для онкопрофілактики вже після 40 років, як для чоловіків, так і для жінок відповідно. Завдяки невисокій вартості, легкості здачі та доступності, а головне - високій чутливості - аналізи на онкомаркери ідеальні для використання в програмі Check Up.

  Онкомаркери в лабораторній діагностиці не є критерієм постановки діагноза, але надзвичайно корисні саме для первинної діагностики. При потребі, подальші обстеження включають цитологію, гістологію, КТ тощо. Але роль скринінгових обстежень, в цьому контексті, важко переоцінити.

  Що пропонує ДНК-Лабораторія для оцінки загального стану організму?

  ДНК-Лабораторія проводить скринінг-досліження (Check Up) трьома пакетами, ціни на аналізи в яких знижені на 10% від окремої вартості кожного дослідження окремо. Дослідження виконуються протягом одного робочого дня.

  Своєчасна діагностика загрозливих захворювань - ключ до довголіття

  Скринінг обстеження (CHECK-UP) - загальноприйнятий всім цивілізованим світом підхід до профілактики та раннього виявлення небезпечних хвороб

  Comments are closed.